Протидія булінгу

Протидія булінгу

Врятує світ краса – завжди так говорили.

Тепер врятує світ лиш доброта.

Бо однієї вже краси занадто мало

 

 

Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного. За своєю сутністю третирування – це специфічна форма агресивної поведінки, при якій сильніший (авторитетний) учень (або учні) систематично переслідує іншого (слабкого, аутсайдера). Ситуація третирування не обмежується лише ролями «агресора» та «жертви», вона залучає інших однокласників, роблячи їх активними або пасивними учасниками цих відносин. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою. Булінг (цькування) тривожна тенденція, особливо для дитячого середовища. Попередити булінг можна тільки у разі спільної роботи педагогів, батьків і всіх дорослих, які причетні до виховання дітей. 

З метою забезпечення прав, свобод та інтересів молоді, формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу, навичок ненасильницької поведінки, побудови конструктивного діалогу, створення особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті, запобігання насильству в учнівському середовищі КЗ «Хмільнянський ліцей Канівської міської ради Черкаської області» з 27 вересня по 1 жовтня 2021 року пройшов Всеукраїнський Тиждень з протидії булінгу, у рамках якого було проведено ряд просвітницько-профілактичних заходів.  Для учнів початкової школи  класними керівниками проведено виховні заходи з протидії булінгу на теми: «Вчимося бути добрими людьми», «Скажи булінгу НІ!», «Як зберегти дружбу», бесіди «Запобігання насильству серед дітей», «Правила безпечної поведінки». Шкільний бібліотекар Панченко В.М. організувала виховний захід у бібліотеці на тему «10 книг про булінг», а класні керівники 8-11-х класів провели  години  спілкування  «Не давай булінгу шанс», «Булінг у школі. Як йому протистояти?» під час яких презентували відеоролик «Викресли булінг з життя». У 5-7-х класах практичний психолог Біла Н.Д. провела цікаві та змістовні виховні тренінги на тему «Досить цькувати, давай товаришувати» з виготовленням лепбуку. Також проведено урок-флешмоб у 7-10-х класах «Стоп булінг», де було проведено анкетування «Стоп булінг!», переглянуто та обговорено відеоролики за матеріалами мотиваційних зустрічей Ніка Вуйчича та Pianoboy, а також задіяно школярів до антибулінгової руханки від Анни Домніч. Наталія Дмитрівна виготовила та розповсюдила серед учнів  буклети  «Все про булінг», «Кібербезпека», «Вирішення конфліктів мирним шляхом», «Як уберегти себе від насильства». Шкільний психолог провела тренінг для учнів 6-х класів на тему «Вирішення конфліктних ситуацій. Попередження цькування», а для старшокласників організувала гру-квест «Кібер булінг. Агресія в Інтернеті», поновила інформаційний стенд «Зупинимо булінг разом!»

Можемо з впевненістю стверджувати, що учні нашого навчального закладу вміють захистити себе і своїх друзів від булінгу, знають свої права та обов’язки.


Buling.pptx
Булінг.pptx
Стоп, булінг (1).pdf
629622d732257174284034.pdf
план профілактика булінгу.doc
Д-27--ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ.docx